Medarbejdere

Sektionsleder er lektor Toke Rammer Nielsen.
Nedenfor kan du se en oversigt over sektionens medarbejdere. 
Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Charlotte Algreen Charlotte AlgreenEkstern LektorDTU Bygchalg@byg.dtu.dk
Theofanis Benakopoulos Theofanis BenakopoulosPh.d.-studerendeDTU Bygthebena@byg.dtu.dk
Jørgen Erik Christensen Jørgen Erik ChristensenLektorDTU Byg45 25 18 53jec@byg.dtu.dk
Line Leth Christiansen Line Leth ChristiansenPh.d.-koordinatorDTU Byg45 25 18 82lilch@byg.dtu.dk
Mark Dannemand Mark DannemandForskerDTU Byg45 25 18 87markd@byg.dtu.dk
Janne Dragsted Janne DragstedSeniorforskerDTU Byg45 25 18 62jaa@byg.dtu.dk
Gerald Englmair Gerald EnglmairPostdocDTU Byggereng@byg.dtu.dk
Jianhua Fan Jianhua FanLektorDTU Byg45 25 18 89jif@byg.dtu.dk
Kyriaki Foteinaki Kyriaki FoteinakiPostdocDTU Bygkyfote@byg.dtu.dk
Simon Furbo Simon FurboLektorDTU Byg45 25 18 57sf@byg.dtu.dk
Junpeng Huang Junpeng HuangPh.d.-studerendeDTU Byg45 25 50 95junhua@byg.dtu.dk
Christian Anker Hviid Christian Anker HviidLektorDTU Byg45 25 18 86cah@byg.dtu.dk
Adam Rasmus Jensen Adam Rasmus JensenPh.d.-studerendeDTU Bygarajen@byg.dtu.dk
Donya Sheikh Khan Donya Sheikh KhanErhvervs-ph.d.DTU Bygdskh@byg.dtu.dk
Jakub Kolarik Jakub KolarikLektorDTU Byg45 25 19 27jakol@byg.dtu.dk
Weiqiang Kong Weiqiang KongForskerDTU Byg45 25 19 19weiko@byg.dtu.dk
Martin Kotol Martin KotolAdjunktDTU Byg45 25 19 30mrko@byg.dtu.dk
Marie Rugholm Krusaa Marie Rugholm KrusaaErhvervs-ph.d.DTU Bygmarrug@byg.dtu.dk
Ali Kücükavci Ali KücükavciPh.d.-studerendeDTU Bygalikuc@byg.dtu.dk
Rongling Li Rongling LiAdjunktDTU Byg45 25 18 06liron@byg.dtu.dk
Katarzyna Marta Luc Katarzyna Marta LucPh.d.-studerendeDTU Byg45 25 22 63kamalu@byg.dtu.dk
Niels I Meyer Niels I MeyerProfessor, emeritusDTU Byg45 25 19 30nim@byg.dtu.dk
Toke Rammer Nielsen Toke Rammer NielsenLektor, sektionslederDTU Byg45 25 18 60trn@byg.dtu.dk
Vilhjálmur Nielsen Vilhjálmur NielsenForskerDTU Byg45 25 18 61vini@byg.dtu.dk
Elsabet Nomonde Noma Nielsen Elsabet Nomonde Noma NielsenSeniorforskerDTU Byg45 25 19 01ean@byg.dtu.dk
Peter Anders Noyé Peter Anders NoyéEkstern lektorDTU BygPan@byg.dtu.dk
Jørgen Nørgaard Jørgen NørgaardLektor, emeritusDTU Byg45 25 19 33jsn@byg.dtu.dk
Jacob Borup Nørløv Jacob Borup NørløvEkstern LektorDTU Bygjabn@byg.dtu.dk
Peder Vejsig Pedersen Peder Vejsig PedersenEkstern lektorDTU Bygpepe@kubenman.dk
Bengt Perers Bengt PerersSeniorforskerDTU Byg45 25 19 53beper@byg.dtu.dk
Claus Christian Rudbeck Claus Christian RudbeckEkstern lektorDTU Bygccru@byg.dtu.dk
Lucile Julia Sarran Lucile Julia SarranErhvervs-ph.d.DTU Byglucjsar@byg.dtu.dk
Tom Sven Siegemund Tom Sven SiegemundVidenskabelig assistentDTU Bygtsie@byg.dtu.dk
Ioannis Sifnaios Ioannis SifnaiosVidenskabelig assistentDTU Bygiosif@byg.dtu.dk
Kevin Michael Smith Kevin Michael SmithForskerDTU Bygkevs@byg.dtu.dk
Birgitte Bundesen Svarre Birgitte Bundesen SvarreEkstern lektorDTU Bygbbsv@byg.dtu.dk
Svend  Svendsen Svend SvendsenProfessorDTU Byg45 25 18 54ss@byg.dtu.dk
Michele Tunzi Michele TunziPostdocDTU Bygmictun@byg.dtu.dk
Gang Wang Gang WangPh.d.-studerendeDTU Byggawa@byg.dtu.dk
Peter Weitzmann Peter WeitzmannEkstern lektorDTU Byg31 71 42 42peter.weitzmann@gmail.com
Yunbo Yang Yunbo YangVidenskabelig assistentDTU Bygyunya@byg.dtu.dk
Daria Zukowska-Tejsen Daria Zukowska-TejsenLektorDTU Byg45 25 18 59dz@byg.dtu.dk
Dorte Skaarup Østergaard Dorte Skaarup ØstergaardPostdocDTU Byg45 25 18 80dskla@byg.dtu.dk